AC10-T3-018G-B Variable Frequency Drive AC10 | 18.5 кВт 3ф/380
sku: AC10-T3-018G-B
Є в наявності
33 598 UAH
brand: Veichi
Series: AC10
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 38 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- About Product
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Veichi |
| Series | AC10 |
| sku | AC10-T3-018G-B |
| Main Power | 18.5 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 38 A |
| Maximum output frequency | 600 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Height | 342.5 mm |
| Width | 170 mm |
| Depth | 183 mm |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Vector control mode with encoder | No |
Documentation. Variable Frequency Drive AC10 | 18.5 кВт 3ф/380 ( AC10-T3-018G-B )
-
AC10_manual_v1_7_en.pdf (4.48 MB)
-
AC10_short_manual_v1_ru.pdf (2.87 MB)
-
AC10_full_manual_ru.pdf (17.12 MB)
Certificates
SIMILAR AC10-T3-018G-B GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive AC10 | 18.5 кВт 3ф/380 ( AC10-T3-018G-B )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for AC10-T3-018G-B, series AC10 from manufacturer Veichi
.
Buy AC10T3018GB
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
AC10-T3-018G-B only high quality at affordable prices. Guarantee.
AC10-T3-018G-B