ACS880-01-072A-3 Variable Frequency Drive ACS880 37.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ACS880-01-072A-3
Клікніть для збільшення
ABB
Є в наявності
brand: ABB
Series: ACS880
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 72 A
IP protection level: 21
Hybrid Power (AC/DC-Solar): Ні
Remote Control: Yes
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand ABB
Series ACS880
sku ACS880-01-072A-3
Main Power 37 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 72 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 23 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 728 mm
Width 203 mm
Depth 274 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator ПИД
Product Reviews
2
Ірина Петренко
Олег Кравченко
Брали цей частотник ABB ACS880 на 37 кВт для керування насосом на водозаборі. Що можу сказати, машина серйозна. Відразу сподобалось, що тут вже є ЕМС-фільтр, це суттєво спрощує монтаж. Векторне керування працює як годинник, мотор крутить рівно, без зайвих вібрацій. ПІД-регулятор ми задіюємо, тримає тиск стабільно, без просадок. Підключили його до нашої SCADA через Ethernet, інтеграція пройшла без проблем, всі параметри доступні. Габарити 728х203х274 мм дозволили вписати його у існуючу шафу. Ну і ABB це ABB, якість комплектуючих видно відразу. Поки що працює без нарікань, навантаження тримає.
SIMILAR ACS880-01-072A-3 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive ACS880 37.0kW 3-ф/380 ( ACS880-01-072A-3 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ACS880-01-072A-3, series ACS880 from manufacturer ABB . Buy ACS88001072A3 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ACS880-01-072A-3 only high quality at affordable prices. Guarantee. ACS880-01-072A-3