VFD370CP43B-21 Variable Frequency Drive VFD-CP2000 37.0kW 3-ф/380
sku: VFD370CP43B-21
Є в наявності
95 540 UAH
brand: Delta Electronics
Series: VFD-CP2000
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 73 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 1
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (2)
| brand | Delta Electronics |
| Series | VFD-CP2000 |
| sku | VFD370CP43B-21 |
| Main Power | 37.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 73 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Vector control mode with encoder | No |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | KPC-CC01 |
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-CP2000 37.0kW 3-ф/380 ( VFD370CP43B-21 )
Product Reviews
2
�
Ігор П.
брав для свого маленького змішувача на виробництво фарб. це мій перший частотник, трохи переживав за налаштування. але з допомогою інструкції і підказок в інтернеті, сам все зробив. працює вже майже два місяці без зауважень. двигун тепер запускається плавно, без ривків. економія електрики відчутна, що важливо для малого бізнесу. задоволений, в принципі)
�
Олег К.
Ставив цей частотник на конвеєр. Клеми дуже зручно розташовані, інструкція хоч і на українській, але по суті все зрозуміло. Сам по собі він компактний, в шафі місця багато не забрав. Пуско-налагодження пройшло норм. Задоволений, працює стабільно.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR VFD370CP43B-21 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric | Veichi |
| Series | ic2 | GD10 | FR-D | Altivar 310 | AC10 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.2 | 2.5 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive VFD-CP2000 37.0kW 3-ф/380 ( VFD370CP43B-21 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for VFD370CP43B-21, series VFD-CP2000 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy VFD370CP43B21
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
VFD370CP43B-21 only high quality at affordable prices. Guarantee.
VFD370CP43B-21