ACQ80-01-037KW-4 Variable Frequency Drive ACQ80 37.0kW 3x380
sku: ACQ80-01-037KW-4
Є в наявності
245 000 UAH
brand: ABB
Series: ACQ80
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 73.0 A
IP protection level: 21
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | ABB |
| Series | ACQ80 |
| sku | ACQ80-01-037KW-4 |
| Main Power | 37.0 kW |
| In Second Power mode | 37.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 73.0 A |
| Rated current for the second power | 68.0 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| Product weight | 19.0 kg |
| IP protection level | IP21 |
| EMC filter | Available |
| Height | 636 mm |
| Width | 203 mm |
| Depth | 257 mm |
| Braking module | Available |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive ACQ80 37.0kW 3x380 ( ACQ80-01-037KW-4 )
Product Reviews
1
�
Олексій М.
Працюємо з АВВ давно, і ця серія ACQ80 на 37кВт теж не розчарувала. Взяли для модернізації конвеєрної лінії, де важлива точність і надійність. Наявність векторного керування без енкодера це великий плюс, дозволяє точно тримати швидкість навіть під змінним навантаженням. Модбас РТУ підключили без проблем до нашої АСУТП, інтеграція пройшла як по маслу. Також вбудований гальмівний модуль виручив, не треба було докуповувати зовнішній резистор. Фільтр ЕМС вбудований — ще один плюс, не створює зайвих перешкод для іншого обладнання в шафі. АВВ є АВВ, завжди стабільно працює
To leave a review, please, log in.
SIMILAR ACQ80-01-037KW-4 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive ACQ80 37.0kW 3x380 ( ACQ80-01-037KW-4 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ACQ80-01-037KW-4, series ACQ80 from manufacturer ABB
.
Buy ACQ8001037KW4
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ACQ80-01-037KW-4 only high quality at affordable prices. Guarantee.
ACQ80-01-037KW-4