ACQ80-01-037KW-4 Variable Frequency Drive ACQ80 37.0kW 3x380
Є в наявності
sku: ACQ80-01-037KW-4
Клікніть для збільшення
ABB
Є в наявності
brand: ABB
Series: ACQ80
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 73.0 A
IP protection level: 21
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand ABB
Series ACQ80
sku ACQ80-01-037KW-4
Main Power 37 kW variable frequency drives
In Second Power mode 37.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 73.0 A
Rated current for the second power 68.0 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 19.0 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 636 mm
Width 203 mm
Depth 257 mm
Braking module Available
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive ACQ80 37.0kW 3x380 ( ACQ80-01-037KW-4 )
Product Reviews
1
Олексій М.
SIMILAR ACQ80-01-037KW-4 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive ACQ80 37.0kW 3x380 ( ACQ80-01-037KW-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ACQ80-01-037KW-4, series ACQ80 from manufacturer ABB . Buy ACQ8001037KW4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ACQ80-01-037KW-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ACQ80-01-037KW-4