FR-D740-036SC-EC Variable Frequency Drive FR-D 1.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: FR-D740-036SC-EC
Series: FR-D
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 3.6 A
Series FR-D
sku FR-D740-036SC-EC
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 3.6 A
Maximum output frequency 120 Hz
Programmator FR-PU07
Documentation. Variable Frequency Drive FR-D 1.5kW 3-ф/380 ( FR-D740-036SC-EC )
Product Reviews
3
Сергій М.
Олександр В.
Іван С.
SIMILAR FR-D740-036SC-EC GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTSchneider ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELGD10Altivar 310AC10
Supply input, V3x3801x2203x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR-D 1.5kW 3-ф/380 ( FR-D740-036SC-EC ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR-D740-036SC-EC, series FR-D from manufacturer Mitsubishi Electric . Buy FRD740036SCEC and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR-D740-036SC-EC only high quality at affordable prices. Guarantee. FR-D740-036SC-EC