VFD015EL43W-1 Delta VFD-EL-W Variable Frequency Drive 1.5kW 3x380V 4.2A
sku: VFD015EL43W-1
Є в наявності
Ціна за запитом
brand: Delta Electronics
Series: VFD-EL-W
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 4.2 A
IP protection level: 21
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Delta Electronics |
| Series | VFD-EL-W |
| sku | VFD015EL43W-1 |
| Main Power | 1.5 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 4.2 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| Product weight | 1.2 kg |
| IP protection level | IP21 |
| EMC filter | No |
| Height | 181 mm |
| Width | 92 mm |
| Depth | 129 mm |
| Braking module | No |
| Inbuilt PLC | PID |
| Built-in regulator | V/F |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
Documentation. Delta VFD-EL-W Variable Frequency Drive 1.5kW 3x380V 4.2A ( VFD015EL43W-1 )
SIMILAR VFD015EL43W-1 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric | Veichi |
| Series | ic2 | GD10 | FR-D | Altivar 310 | AC10 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.2 | 2.5 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Delta VFD-EL-W Variable Frequency Drive 1.5kW 3x380V 4.2A ( VFD015EL43W-1 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for VFD015EL43W-1, series VFD-EL-W from manufacturer Delta Electronics
.
Buy VFD015EL43W1
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
VFD015EL43W-1 only high quality at affordable prices. Guarantee.
VFD015EL43W-1