AC01-T3-1R5G-B Variable Frequency Drive AC01 1.5 kW 3x380
sku: AC01-T3-1R5G-B
Є в наявності
8 144 UAH
brand: Veichi
Series: AC01
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 3.7 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (2)
| brand | Veichi |
| Series | AC01 |
| sku | AC01-T3-1R5G-B |
| Main Power | 1.5 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 120 % |
| Сurrent | 3.7 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | Несъемная |
| Maximum number of fixed speeds | 16 |
Documentation. Variable Frequency Drive AC01 1.5 kW 3x380 ( AC01-T3-1R5G-B )
-
veichi-ac01-manual-v1_ua.pdf (2.22 MB)
-
veichi-ac01-manual-v1_en.pdf (1.56 MB)
-
veichi-ac01-catalog.pdf (4.13 MB)
Certificates
Product Reviews
2
�
Олег П.
Ставив цей частотник на насосну станцію для водопостачання. Що можу сказати, розміри компактні, зайшов у щиток без питань. Підключення клем продумане. По інструкції теж все ясно. Запустили, працює як годинник) Один мінус - хотілося б більше місця для кабелів, але це дрібниці.
�
Ігор К.
Придбав частотник для системи вентиляції в невеликому цеху. Сам не є спеціалістом, але з підключенням розібрався швидко. Інструкція досить зрозуміла. Працює стабільно, шум від двигуна помітно менший, і електрики витрачає менше. Задоволений покупкою, окупиться швидко.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR AC01-T3-1R5G-B GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 1x220 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 7.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive AC01 1.5 kW 3x380 ( AC01-T3-1R5G-B )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for AC01-T3-1R5G-B, series AC01 from manufacturer Veichi
.
Buy AC01T31R5GB
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
AC01-T3-1R5G-B only high quality at affordable prices. Guarantee.
AC01-T3-1R5G-B