VFD370CH43A-21 Variable Frequency Drive CH2000 37.0kW 3-ф/380
sku: VFD370CH43A-21
brand: Delta Electronics
Series: CH2000
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 73 A
IP protection level: IP
brand Delta Electronics
Series CH2000
sku VFD370CH43A-21
Main Power 37 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 73 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 688 mm
Width 330 mm
Depth 275 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive CH2000 37.0kW 3-ф/380 ( VFD370CH43A-21 )
Setup video
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD370CH43A-21 GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2GD10FR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive CH2000 37.0kW 3-ф/380 ( VFD370CH43A-21 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD370CH43A-21, series CH2000 from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD370CH43A21 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD370CH43A-21 only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD370CH43A-21