AC70-T3-1R5G/2R2P Frequency converter vector 1.5 kW (3.7 A -150%) / 2.2 kW (5A -120%) 3ph/380
Є в наявності
sku: AC70-T3-1R5G/2R2P
Клікніть для збільшення
Veichi
brand: Veichi
Series: AC70
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 3.7 A
IP protection level: 20
  • Characteristics
  • Description
  • Documentation
  • Reviews (14)
brand Veichi
Series AC70
sku AC70-T3-1R5G/2R2P
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
In Second Power mode 2.2 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 3.7 A
Rated current for the second power 5 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 182 mm
Width 122 mm
Depth 154.5 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Video Thumbnail
Video Thumbnail
Documentation. Frequency converter vector 1.5 kW (3.7 A -150%) / 2.2 kW (5A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-1R5G/2R2P )
Product Reviews
14
Володимир І.
Марина М.
Павло А.
Геннадій С.
Руслан Іванович
SIMILAR AC70-T3-1R5G/2R2P GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3801x2203x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Frequency converter vector 1.5 kW (3.7 A -150%) / 2.2 kW (5A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-1R5G/2R2P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70-T3-1R5G/2R2P, series AC70 from manufacturer Veichi . Buy AC70T31R5G/2R2P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70-T3-1R5G/2R2P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70-T3-1R5G/2R2P