AC01-S2-1R5G-B Variable Frequency Drive AC01 1.5 kW 1x220
sku: AC01-S2-1R5G-B
Є в наявності
8 144 UAH
brand: Veichi
Series: AC01
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 7 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (2)
| brand | Veichi |
| Series | AC01 |
| sku | AC01-S2-1R5G-B |
| Main Power | 1.5 kW |
| Supply input | 1x220 V |
| Supply output | 3x220 / 1x220 V |
| Mmax (1 min) | 120 % |
| Сurrent | 7 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | Несъемная |
| Maximum number of fixed speeds | 16 |
Documentation. Variable Frequency Drive AC01 1.5 kW 1x220 ( AC01-S2-1R5G-B )
-
veichi-ac01-manual-v1_ua.pdf (2.22 MB)
-
veichi-ac01-manual-v1_en.pdf (1.56 MB)
-
veichi-ac01-catalog.pdf (4.13 MB)
Certificates
Product Reviews
2
�
Іван П.
Взяв для компресора в свій невеликий цех. В принципі, задоволений. Налаштування просте, сам розібрався, не викликаючи спеціалістів. Економія електрики відчутна одразу. Працює стабільно. Єдине, що трішки шумнувато працює, але це не критично для мого приміщення. За такі гроші це норм, повністю виправдовує свою ціну/якість)
�
Олег Д.
Ставив цей частотник на невеликий фрезерний верстат. Монтаж доволі простий, клеми зручні, все продумано. Запустився з першого разу. Інструкція зрозуміла, без зайвих складнощів. Все працює чудово, движок тепер не гріється, і обороти регулюються як треба.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR AC01-S2-1R5G-B GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 12 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive AC01 1.5 kW 1x220 ( AC01-S2-1R5G-B )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for AC01-S2-1R5G-B, series AC01 from manufacturer Veichi
.
Buy AC01S21R5GB
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
AC01-S2-1R5G-B only high quality at affordable prices. Guarantee.
AC01-S2-1R5G-B