VFD015EL21W-1 Delta VFD-EL-W Variable Frequency Drive 1.5kW 1x220V 7.0A
Є в наявності
sku: VFD015EL21W-1
Клікніть для збільшення
Delta Electronics
Є в наявності
Ціна за запитом
brand: Delta Electronics
Series: VFD-EL-W
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 7.0 A
IP protection level: 21
brand Delta Electronics
Series VFD-EL-W
sku VFD015EL21W-1
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7.0 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 1.4 kg
IP protection level IP21
EMC filter No
Height 174 mm
Width 100 mm
Depth 136 mm
Braking module No
Inbuilt PLC PID
Built-in regulator V/F
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Delta VFD-EL-W Variable Frequency Drive 1.5kW 1x220V 7.0A ( VFD015EL21W-1 )
Setup video
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD015EL21W-1 GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
SeriesMicro Drive FC51GD10FR-DAltivar 12AC01
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Delta VFD-EL-W Variable Frequency Drive 1.5kW 1x220V 7.0A ( VFD015EL21W-1 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD015EL21W-1, series VFD-EL-W from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD015EL21W1 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD015EL21W-1 only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD015EL21W-1