ATV12HU15M2 Variable Frequency Drive Altivar 12 1.5kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: ATV12HU15M2
Клікніть для збільшення
Schneider Electric
Є в наявності
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 12
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 7.5 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (5)
brand Schneider Electric
Series Altivar 12
sku ATV12HU15M2
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7.5 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Braking module Option
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Inbuilt panel Несъемная
Basic programming panel VW3A1006
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 12 1.5kW 1-ф/220 ( ATV12HU15M2 )
Product Reviews
5
Дмитро Р.
Микола З.
Сергій К.
Ігор В.
Олексій Г.
SIMILAR ATV12HU15M2 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricVeichi
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAC01
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 12 1.5kW 1-ф/220 ( ATV12HU15M2 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV12HU15M2, series Altivar 12 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV12HU15M2 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV12HU15M2 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV12HU15M2