6SE6430-2UD37-5FA0 Variable Frequency Drive MicroMaster 430 75.0kW 3-ф/380
sku: 6SE6430-2UD37-5FA0
Є в наявності
357 782 UAH
brand: Siemens
Series: MicroMaster 430
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 145 A
IP protection level:
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Siemens |
| Series | MicroMaster 430 |
| sku | 6SE6430-2UD37-5FA0 |
| Main Power | 75.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 145 A |
| EMC filter | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive MicroMaster 430 75.0kW 3-ф/380 ( 6SE6430-2UD37-5FA0 )
Product Reviews
1
�
Олег П.
Поставили цей сіменсівський частотник MicroMaster 430 на 75 кВт на насосну станцію у виробничому цеху. Що тут сказати, Сіменс є Сіменс. Як завжди, надійно працює. Вже давно з ними справу маємо, ніколи не підводили. Особливо порадував вбудований ЕМС-фільтр, не треба було додатково ставити. ПІД-регулятор теж виручив, щоб точно підтримувати тиск. Запустили досить швидко, налаштування стандартні, векторне керування без енкодера справляється з нашими задачами добре.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR 6SE6430-2UD37-5FA0 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive MicroMaster 430 75.0kW 3-ф/380 ( 6SE6430-2UD37-5FA0 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for 6SE6430-2UD37-5FA0, series MicroMaster 430 from manufacturer Siemens
.
Buy 6SE64302UD375FA0
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
6SE6430-2UD37-5FA0 only high quality at affordable prices. Guarantee.
6SE6430-2UD37-5FA0