ATV71HD37N4Z Variable Frequency Drive Altivar 71 37.0kW 3-ф/380
sku: ATV71HD37N4Z
Series: Altivar 71
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 0 A
Series Altivar 71
sku ATV71HD37N4Z
Main Power 37 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 160-200 %
Maximum output frequency 1000 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Braking module Available
Inbuilt PLC VW3A3501
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Vector control mode with encoder Option
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Inbuilt panel Несъемная
Extention programming panel VW3A1101
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ATV71HD37N4Z GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 71 37.0kW 3-ф/380 ( ATV71HD37N4Z ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV71HD37N4Z, series Altivar 71 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV71HD37N4Z and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV71HD37N4Z only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV71HD37N4Z