ATV630D37N4 Variable Frequency Drive Altivar 630 37.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV630D37N4
Є в наявності
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 630
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 74,5 A
IP protection level: 21
Hybrid Power (AC/DC-Solar): Ні
Remote Control: Yes
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Schneider Electric |
| Series | Altivar 630 |
| sku | ATV630D37N4 |
| Main Power | 37 kW variable frequency drives |
| In Second Power mode | 37.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 74,5 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| Product weight | 28,2 kg |
| IP protection level | IP21 |
| EMC filter | Available |
| Height | 637 mm |
| Width | 226 mm |
| Depth | 271 mm |
| Scalar control mode | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 630 37.0kW 3-ф/380 ( ATV630D37N4 )
ATV6xx Ethernet Manual 2014 en.pdf (1.25 MB)
ATV630-650_Programming_Manual_2015_ru.pdf (6.28 MB)
ATV630-650_Installation_Manual_2015_ru.pdf (29.69 MB)
WEB_server_ATV600_.PDF (1.42 MB)
ATV600_cat_2016_ru.pdf (4.34 MB)
ATV6xx Modbus Manual 2014 en.pdf (5.01 MB)
Altivar_630_650_Process cataloq_2015.pdf (6.28 MB)
VW3A3627_Profinet_2015_en.pdf (2.35 MB)
SIMILAR ATV630D37N4 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Veichi |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | AC10 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive Altivar 630 37.0kW 3-ф/380 ( ATV630D37N4 )