ATV212HD37N4 Variable Frequency Drive Altivar 212 37.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV212HD37N4
Series: Altivar 212
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 79 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Schneider Electric
Series Altivar 212
sku ATV212HD37N4
Main Power 37 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 79 A
Maximum output frequency 200 Hz
Extention programming panel VW3A1101
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 212 37.0kW 3-ф/380 ( ATV212HD37N4 )
Product Reviews
2
Ірина С.
Олег К.
Поставили Altivar 212 на вентиляцію в цеху, 37кВт як і треба. Працює стабільно, без збоїв, вже кілька місяців. Для Schneider Electric це очікувано, вони знають свою справу. ПІД-регулятор тримає тиск як влитий, налаштували швидко. Радує, що є RS485, без проблем підв'язали до нашої системи диспетчеризації. Для 380В мережі – це топ, тягне движок норм. Фільтр ЕМС вбудований, це дуже зручно, не треба городить додаткові шафи.
SIMILAR ATV212HD37N4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 212 37.0kW 3-ф/380 ( ATV212HD37N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV212HD37N4, series Altivar 212 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV212HD37N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV212HD37N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV212HD37N4