SJ700B-370HFF Variable Frequency Drive SJ700 37.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: SJ700B-370HFF
Series: SJ700
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 70 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Hitachi
Series SJ700
sku SJ700B-370HFF
Main Power 37 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 70 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 540 mm
Width 310 mm
Depth 195 mm
Vector control mode with encoder опция
Documentation. Variable Frequency Drive SJ700 37.0kW 3-ф/380 ( SJ700B-370HFF )
Product Reviews
2
Олег П.
Замовили цей Хітачі SJ700 37кВт на замість старого. Треба було керувати великим двигуном на стрічковому конвеєрі. Потужний, 380В, як раз для нас. Консультант з chastotnik.ua допоміг підібрати. Приїхав, підключили, працює як годинник. Є там якийсь вбудований потенціометр, для ручного регулювання зручно, поки не завели його в систему. норм апарат, движок пускається плавно, без ривків, і швидкість тримає чітко. Трохи великуватий, 540мм висоти, але в шафу вліз. Задоволений
Сергій К.
SIMILAR SJ700B-370HFF GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive SJ700 37.0kW 3-ф/380 ( SJ700B-370HFF ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SJ700B-370HFF, series SJ700 from manufacturer Hitachi . Buy SJ700B370HFF and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SJ700B-370HFF only high quality at affordable prices. Guarantee. SJ700B-370HFF