VFD370B53A Variable Frequency Drive VFD-B 37.0kW 3-ф/500
sku: VFD370B53A
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Delta Electronics
Series: VFD-B
Supply input: 3-ф/500 V
Сurrent: 52 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Delta Electronics |
| Series | VFD-B |
| sku | VFD370B53A |
| Main Power | 37.0 kW |
| Supply input | 3-ф/500 V |
| Supply output | 3-ф/500 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 52 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| Product weight | 36 kg |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Height | 589 mm |
| Width | 370 mm |
| Depth | 260 mm |
| Braking module | VFDB4045 |
| Inbuilt PLC | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-B 37.0kW 3-ф/500 ( VFD370B53A )
SIMILAR VFD370B53A GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric | Veichi |
| Series | FC-101 | GD27 | FR-F | Altivar 340 | SI23 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 73 | 75 | 77 | 88 | 75 |
| IP protection level | IP | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive VFD-B 37.0kW 3-ф/500 ( VFD370B53A )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for VFD370B53A, series VFD-B from manufacturer Delta Electronics
.
Buy VFD370B53A
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
VFD370B53A only high quality at affordable prices. Guarantee.
VFD370B53A