AC70E-S2-1R5G Frequency converter AC70E 1.5kW Vx:1-ph/220V for Single-phase and Three-phase motors
Є в наявності
sku: AC70E-S2-1R5G
Клікніть для збільшення
Veichi
brand: Veichi
Series: AC70E
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 7 A
IP protection level: 20
  • Characteristics
  • Description
  • Documentation
  • Reviews (9)
brand Veichi
Series AC70E
sku AC70E-S2-1R5G
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 / 1x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 143 mm
Width 88 mm
Depth 142 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Vector control mode with encoder No
Video Thumbnail
Video Thumbnail
Documentation. Frequency converter AC70E 1.5kW Vx:1-ph/220V for Single-phase and Three-phase motors ( AC70E-S2-1R5G )
Product Reviews
9
Олег С.
Павло Р.
Микола В.
Олександр Л.
Дмитро К.
Беремо ці частотники для клієнтів. Veichi AC70E на мішалку - норм, все працює)
SIMILAR AC70E-S2-1R5G GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Frequency converter AC70E 1.5kW Vx:1-ph/220V for Single-phase and Three-phase motors ( AC70E-S2-1R5G ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70E-S2-1R5G, series AC70E from manufacturer Veichi . Buy AC70ES21R5G and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70E-S2-1R5G only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70E-S2-1R5G