AC70-T3-055G/075P Frequency converter vector 55 kW (110 A -150%) / 75 kW (150A -120%) 3ph/380
Є в наявності
sku: AC70-T3-055G/075P
Series: AC70
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 110 A
  • Documentation
  • Reviews (5)
brand Veichi
Series AC70
sku AC70-T3-055G/075P
Main Power 55 kW variable frequency drives
In Second Power mode 75.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 110 A
Rated current for the second power 150 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 570 mm
Width 305 mm
Depth 260 mm
Video Thumbnail
Documentation. Frequency converter vector 55 kW (110 A -150%) / 75 kW (150A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-055G/075P )
Product Reviews
5
Андрій В., спеціаліст по клімату
Микола Іванович, зав.мех.
Сашко-електрик
Ігор К., ФОП "Якісні Вироби"
Олег П., інженер АСУТП
SIMILAR AC70-T3-055G/075P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Frequency converter vector 55 kW (110 A -150%) / 75 kW (150A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-055G/075P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70-T3-055G/075P, series AC70 from manufacturer Veichi . Buy AC70T3055G/075P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70-T3-055G/075P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70-T3-055G/075P