GD20-055G-4 Variable Frequency Drive GD20 55.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: GD20-055G-4
Клікніть для збільшення
INVT
Є в наявності
brand: INVT
Series: GD20
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 115.0 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand INVT
Series GD20
sku GD20-055G-4
Main Power 55 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 115.0 A
Rated current for the second power 138.0 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 6.3 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 246 mm
Width 185 mm
Depth 184 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive GD20 55.0kW 3-ф/380 ( GD20-055G-4 )
Product Reviews
1
Ігор С.
SIMILAR GD20-055G-4 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELFR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive GD20 55.0kW 3-ф/380 ( GD20-055G-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for GD20-055G-4, series GD20 from manufacturer INVT . Buy GD20055G4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy GD20-055G-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. GD20-055G-4