AC70-T3-015G/018P Frequency converter vector 15 kW (32 A -150%) / 18.5 kW (38A -120%) 3ph/380
Є в наявності
sku: AC70-T3-015G/018P
Series: AC70
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 32 A
  • Documentation
  • Reviews (7)
brand Veichi
Series AC70
sku AC70-T3-015G/018P
Main Power 15 kW variable frequency drives
In Second Power mode 18.5 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 32 A
Rated current for the second power 38 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 330 mm
Width 230 mm
Depth 200 mm
Video Thumbnail
Documentation. Frequency converter vector 15 kW (32 A -150%) / 18.5 kW (38A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-015G/018P )
Product Reviews
7
Євген К.
Василь З.
Максим Р.
Ірина В.
Віктор С.
SIMILAR AC70-T3-015G/018P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Frequency converter vector 15 kW (32 A -150%) / 18.5 kW (38A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-015G/018P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70-T3-015G/018P, series AC70 from manufacturer Veichi . Buy AC70T3015G/018P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70-T3-015G/018P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70-T3-015G/018P