AC600-T4-1R5G/2R2P Variable Frequency Drive AC600 1.5kW 3-ф/380
sku: AC600-T4-1R5G/2R2P
Series: AC600
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 4 A
Series AC600
sku AC600-T4-1R5G/2R2P
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
In Second Power mode 2.2 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 4 A
Rated current for the second power 6 A
Maximum output frequency 0~599Hz Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 320 mm
Width 138 mm
Depth 211.5 mm
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC600-T4-1R5G/2R2P GOODS
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3801x2203x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive AC600 1.5kW 3-ф/380 ( AC600-T4-1R5G/2R2P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC600-T4-1R5G/2R2P, series AC600 from manufacturer Veichi . Buy AC600T41R5G/2R2P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC600-T4-1R5G/2R2P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC600-T4-1R5G/2R2P