AC600-T4-075G/090P Variable Frequency Drive AC600 75.0kW 3-ф/380
sku: AC600-T4-075G/090P
Series: AC600
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 150 A
Series AC600
sku AC600-T4-075G/090P
Main Power 75 kW variable frequency drives
In Second Power mode 90.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 150 A
Rated current for the second power 180 A
Maximum output frequency 0~599Hz Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 627.5 mm
Width 265 mm
Depth 280.5 mm
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC600-T4-075G/090P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive AC600 75.0kW 3-ф/380 ( AC600-T4-075G/090P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC600-T4-075G/090P, series AC600 from manufacturer Veichi . Buy AC600T4075G/090P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC600-T4-075G/090P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC600-T4-075G/090P