AC330-T3-075G-090P Variable Frequency Drive AC330 75.0kW 3-ф/380
sku: AC330-T3-075G-090P
Series: AC330
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 150 A
Series AC330
sku AC330-T3-075G-090P
Main Power 75 kW variable frequency drives
In Second Power mode 90.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 150 A
Rated current for the second power 180 A
Maximum output frequency 600 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 560 mm
Width 240 mm
Depth 310 mm
Braking module No
Video Thumbnail
Documentation. Variable Frequency Drive AC330 75.0kW 3-ф/380 ( AC330-T3-075G-090P )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC330-T3-075G-090P GOODS
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive AC330 75.0kW 3-ф/380 ( AC330-T3-075G-090P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC330-T3-075G-090P, series AC330 from manufacturer Veichi . Buy AC330T3075G090P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC330-T3-075G-090P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC330-T3-075G-090P