AC330-S2-1R5G-B Variable Frequency Drive AC330 1.5kW 1-ф/220
sku: AC330-S2-1R5G-B
Клікніть для збільшення
Veichi
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Veichi
Series: AC330
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 7 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Veichi
Series AC330
sku AC330-S2-1R5G-B
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
In Second Power mode 2.2 kW
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 / 1x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7 A
Rated current for the second power 10 A
Maximum output frequency 600 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 200 mm
Width 76 mm
Depth 155 mm
Braking module Available
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Vector control mode with encoder Available
Video Thumbnail
Video Thumbnail
Documentation. Variable Frequency Drive AC330 1.5kW 1-ф/220 ( AC330-S2-1R5G-B )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC330-S2-1R5G-B GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive AC330 1.5kW 1-ф/220 ( AC330-S2-1R5G-B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC330-S2-1R5G-B, series AC330 from manufacturer Veichi . Buy AC330S21R5GB and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC330-S2-1R5G-B only high quality at affordable prices. Guarantee. AC330-S2-1R5G-B