AC01-S2-2R2G-B-W Variable Frequency Drive AC01 2.2 kW 1x220
Є в наявності
sku: AC01-S2-2R2G-B-W
Series: AC01
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 10 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Veichi
Series AC01
sku AC01-S2-2R2G-B-W
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 / 1x220 V
Mmax (1 min) 120 %
Сurrent 10 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC01-S2-2R2G-B-W GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive AC01 2.2 kW 1x220 ( AC01-S2-2R2G-B-W ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC01-S2-2R2G-B-W, series AC01 from manufacturer Veichi . Buy AC01S22R2GBW and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC01-S2-2R2G-B-W only high quality at affordable prices. Guarantee. AC01-S2-2R2G-B-W