VDN-3P3U3-0110-F Variable frequency drive VDN 11.0 kW 3x380
sku: VDN-3P3U3-0110-F
Є в наявності
55 456 UAH
brand: Vector VS
Series: VDN
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 24 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Vector VS |
| Series | VDN |
| sku | VDN-3P3U3-0110-F |
| Main Power | 11.0 kW |
| In Second Power mode | 15.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 24 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| Product weight | 3.2 kg |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Height | 261 mm |
| Width | 131 mm |
| Depth | 175 mm |
| Braking module | Available |
| Built-in regulator | ПІД |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
Documentation. Variable frequency drive VDN 11.0 kW 3x380 ( VDN-3P3U3-0110-F )
SIMILAR VDN-3P3U3-0110-F GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable frequency drive VDN 11.0 kW 3x380 ( VDN-3P3U3-0110-F )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for VDN-3P3U3-0110-F, series VDN from manufacturer Vector VS
.
Buy VDN3P3U30110F
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
VDN-3P3U3-0110-F only high quality at affordable prices. Guarantee.
VDN-3P3U3-0110-F