VDN-3P3U3-0022-F Variable frequency drive VDN 2.2 kW 3x380
Є в наявності
sku: VDN-3P3U3-0022-F
Series: VDN
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 5.8 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Vector VS
Series VDN
sku VDN-3P3U3-0022-F
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
In Second Power mode 4.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 5.8 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 1.7 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 221 mm
Width 110 mm
Depth 150 mm
Documentation. Variable frequency drive VDN 2.2 kW 3x380 ( VDN-3P3U3-0022-F )
Product Reviews
2
Олег П.
Ігор К.
Брав цей частотник Veichi AC70 на 2.2кВт для вентиляційної системи, що працює від 380В. Підключив швидко, клеми зрозумілі. Для моєї задачі з регулюванням потоку V/F керування вистачає. Сподобалось, що компактний – в шафі місця не так багато було. Вбудований PID це плюс, якщо раптом знадобиться. Veichi як завжди показує себе з хорошого боку. Працює стабільно, навіть коли є невеличкі перепади в мережі
SIMILAR VDN-3P3U3-0022-F GOODS
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable frequency drive VDN 2.2 kW 3x380 ( VDN-3P3U3-0022-F ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VDN-3P3U3-0022-F, series VDN from manufacturer Vector VS . Buy VDN3P3U30022F and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VDN-3P3U3-0022-F only high quality at affordable prices. Guarantee. VDN-3P3U3-0022-F