VFD022EL43W-1 Delta VFD-EL-W Variable Frequency Drive 2.2kW 3x380V 5.5A
Є в наявності
sku: VFD022EL43W-1
Клікніть для збільшення
Delta Electronics
Є в наявності
Ціна за запитом
brand: Delta Electronics
Series: VFD-EL-W
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 5.5 A
IP protection level: 21
brand Delta Electronics
Series VFD-EL-W
sku VFD022EL43W-1
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 5.5 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 1.4 kg
IP protection level IP21
EMC filter No
Height 174 mm
Width 100 mm
Depth 136 mm
Braking module No
Inbuilt PLC PID
Built-in regulator V/F
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Delta VFD-EL-W Variable Frequency Drive 2.2kW 3x380V 5.5A ( VFD022EL43W-1 )
Setup video
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD022EL43W-1 GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2GD10FR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Delta VFD-EL-W Variable Frequency Drive 2.2kW 3x380V 5.5A ( VFD022EL43W-1 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD022EL43W-1, series VFD-EL-W from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD022EL43W1 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD022EL43W-1 only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD022EL43W-1