GD27-2R2G-4-B INVT frequency inverter GD27-2R2G-4-B
sku: GD27-2R2G-4-B
Є в наявності
8 879 UAH
brand: INVT
Series: GD27
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 5.5 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | INVT |
| Series | GD27 |
| sku | GD27-2R2G-4-B |
| Main Power | 2.2 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 5.5 A |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | Available |
| ModBus RTU protocol | Available |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. INVT frequency inverter GD27-2R2G-4-B ( GD27-2R2G-4-B )
SIMILAR GD27-2R2G-4-B GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | Mitsubishi Electric | Schneider Electric | Veichi |
| Series | ic2 | VFD-EL | FR-D | Altivar 310 | AC10 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.2 | 2.5 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
INVT frequency inverter GD27-2R2G-4-B ( GD27-2R2G-4-B )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for GD27-2R2G-4-B, series GD27 from manufacturer INVT
.
Buy GD272R2G4B
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
GD27-2R2G-4-B only high quality at affordable prices. Guarantee.
GD27-2R2G-4-B