VDN-3P3U3-0015-C Variable frequency drive VDN 1.5 kW 3x380
Є в наявності
sku: VDN-3P3U3-0015-C
Клікніть для збільшення
Vector VS
Є в наявності
brand: Vector VS
Series: VDN
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 4.1 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Vector VS
Series VDN
sku VDN-3P3U3-0015-C
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
In Second Power mode 2.2 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 4.1 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 1 kg
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 173 mm
Width 83 mm
Depth 123 mm
Braking module Available
Built-in regulator ПІД
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable frequency drive VDN 1.5 kW 3x380 ( VDN-3P3U3-0015-C )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VDN-3P3U3-0015-C GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3801x2203x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable frequency drive VDN 1.5 kW 3x380 ( VDN-3P3U3-0015-C ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VDN-3P3U3-0015-C, series VDN from manufacturer Vector VS . Buy VDN3P3U30015C and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VDN-3P3U3-0015-C only high quality at affordable prices. Guarantee. VDN-3P3U3-0015-C