6SL3210-5BE31-5CV0 Variable Frequency Drive Sinamics V20 15.0kW 3-ф/380
sku: 6SL3210-5BE31-5CV0
Клікніть для збільшення
Siemens
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Siemens
Series: Sinamics V20
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 31 A
IP protection level: IP
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Siemens
Series Sinamics V20
sku 6SL3210-5BE31-5CV0
Main Power 15 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 31 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 206.5 mm
Width 240 mm
Depth 172.5 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive Sinamics V20 15.0kW 3-ф/380 ( 6SL3210-5BE31-5CV0 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR 6SL3210-5BE31-5CV0 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Sinamics V20 15.0kW 3-ф/380 ( 6SL3210-5BE31-5CV0 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for 6SL3210-5BE31-5CV0, series Sinamics V20 from manufacturer Siemens . Buy 6SL32105BE315CV0 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy 6SL3210-5BE31-5CV0 only high quality at affordable prices. Guarantee. 6SL3210-5BE31-5CV0