6SL3210-5BE22-2CV0 Variable Frequency Drive Sinamics V20 2.2kW 3-ф/380
sku: 6SL3210-5BE22-2CV0
brand: Siemens
Series: Sinamics V20
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 5.6 A
brand Siemens
Series Sinamics V20
sku 6SL3210-5BE22-2CV0
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 5.6 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 166 mm
Width 90 mm
Depth 145.5 mm
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive Sinamics V20 2.2kW 3-ф/380 ( 6SL3210-5BE22-2CV0 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR 6SL3210-5BE22-2CV0 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Sinamics V20 2.2kW 3-ф/380 ( 6SL3210-5BE22-2CV0 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for 6SL3210-5BE22-2CV0, series Sinamics V20 from manufacturer Siemens . Buy 6SL32105BE222CV0 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy 6SL3210-5BE22-2CV0 only high quality at affordable prices. Guarantee. 6SL3210-5BE22-2CV0