ATV61HD75N4Z Variable Frequency Drive Altivar 61 75.0kW 3-ф/380
sku: ATV61HD75N4Z
Series: Altivar 61
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 160 A
Series Altivar 61
sku ATV61HD75N4Z
Main Power 75 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 160 A
Maximum output frequency 500 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Braking module Available
Inbuilt PLC VW3A3E501
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Vector control mode with encoder Option
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Inbuilt panel Несъемная
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ATV61HD75N4Z GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 61 75.0kW 3-ф/380 ( ATV61HD75N4Z ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV61HD75N4Z, series Altivar 61 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV61HD75N4Z and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV61HD75N4Z only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV61HD75N4Z