ATV212WU15N4 Variable Frequency Drive Altivar 212 1.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV212WU15N4
Series: Altivar 212
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 3.7 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Schneider Electric
Series Altivar 212
sku ATV212WU15N4
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 3.7 A
Maximum output frequency 200 Hz
Extention programming panel VW3A1101
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 212 1.5kW 3-ф/380 ( ATV212WU15N4 )
Product Reviews
2
Олег, власник СТО
Андрій, інженер з АСУТП
Беремо Altivar 212 вже не перший раз для систем вентиляції. Цей на 1.5кВт поставили на витяжний движок в цеху. Що скажу – Шнайдер є Шнайдер. Векторне керування без енкодера працює стабільно, плюс PID-регулятор добре тримає задані параметри. Є EMC-фільтр, не треба заморочуватись з додатковими фільтрами. Підключили через RS485 до загальної системи, все завелося без проблем. Для такої потужності (3х380В) саме те. Дуже надійний частотник.
SIMILAR ATV212WU15N4 GOODS
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAC10
Supply input, V3x3801x2203x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 212 1.5kW 3-ф/380 ( ATV212WU15N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV212WU15N4, series Altivar 212 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV212WU15N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV212WU15N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV212WU15N4