FR-D720S-042SC-EC Variable Frequency Drive FR-D 0.7kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: FR-D720S-042SC-EC
Клікніть для збільшення
Mitsubishi Electric
Є в наявності
brand: Mitsubishi Electric
Series: FR-D
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 4.2 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (3)
brand Mitsubishi Electric
Series FR-D
sku FR-D720S-042SC-EC
Main Power 0.75 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 4.2 A
Maximum output frequency 120 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Option
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 No
Inbuilt panel Несъемная
Programmator FR-PU07
Documentation. Variable Frequency Drive FR-D 0.7kW 1-ф/220 ( FR-D720S-042SC-EC )
Product Reviews
3
Петро Власник
Для нашого змішувача ідеальний варіант. Запустив швидко, працює як годинник. Надійний.
Інженер_Ігор_К.
Олег М.
SIMILAR FR-D720S-042SC-EC GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTSchneider ElectricVeichi
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10Altivar 12AC01
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR-D 0.7kW 1-ф/220 ( FR-D720S-042SC-EC ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR-D720S-042SC-EC, series FR-D from manufacturer Mitsubishi Electric . Buy FRD720S042SCEC and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR-D720S-042SC-EC only high quality at affordable prices. Guarantee. FR-D720S-042SC-EC