FR-A820-00077 Variable Frequency Drive FR-A820 1.5kW 3-ф/220
sku: FR-A820-00077
Клікніть для збільшення
Mitsubishi Electric
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Mitsubishi Electric
Series: FR-A820
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 7.7 A
IP protection level: IP
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Mitsubishi Electric
Series FR-A820
sku FR-A820-00077
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7.7 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 110 mm
Width 260 mm
Depth 125 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive FR-A820 1.5kW 3-ф/220 ( FR-A820-00077 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FR-A820-00077 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTSchneider ElectricVeichi
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10Altivar 12AC01
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR-A820 1.5kW 3-ф/220 ( FR-A820-00077 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR-A820-00077, series FR-A820 from manufacturer Mitsubishi Electric . Buy FRA82000077 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR-A820-00077 only high quality at affordable prices. Guarantee. FR-A820-00077