E82EV753K4B201 Variable Frequency Drive 8200 Vector 75.0kW 3-ф/380
sku: E82EV753K4B201
Є в наявності
363 381 UAH
brand: Lenze
Series: 8200 Vector
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 150 A
IP protection level:
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Lenze |
| Series | 8200 Vector |
| sku | E82EV753K4B201 |
| Main Power | 75.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 160-200 % |
| Сurrent | 150 A |
| EMC filter | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive 8200 Vector 75.0kW 3-ф/380 ( E82EV753K4B201 )
Product Reviews
1
�
Олексій В.
Взяли цей частотник Lenze 8200 Vector на 75кВт для головного приводу нашої лінії. До цього стояли інші, але почали глючити. Цей запустився без проблем, налаштування векторного керування доволі зрозумілі, навіть з нашим старим двигуном працює м'яко. Головне, що з PID регулятором можна тримати стабільну швидкість, що для нашого процесу дуже важливо. З EMC фільтром ніяких наводок на інше обладнання. Lenze завжди стабільно працюють, це вже не перший їхній інвертор у нас.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR E82EV753K4B201 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive 8200 Vector 75.0kW 3-ф/380 ( E82EV753K4B201 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for E82EV753K4B201, series 8200 Vector from manufacturer Lenze
.
Buy E82EV753K4B201
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
E82EV753K4B201 only high quality at affordable prices. Guarantee.
E82EV753K4B201