NES1-015SBE Variable Frequency Drive NES1 1.5kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: NES1-015SBE
Series: NES1
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 7.1 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Hitachi
Series NES1
sku NES1-015SBE
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7.1 A
Maximum output frequency 400 Hz
EMC filter No
Height 128 mm
Width 108 mm
Depth 107 mm
Maximum number of fixed speeds 0
Documentation. Variable Frequency Drive NES1 1.5kW 1-ф/220 ( NES1-015SBE )
Product Reviews
1
Олександр П.
SIMILAR NES1-015SBE GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive NES1 1.5kW 1-ф/220 ( NES1-015SBE ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for NES1-015SBE, series NES1 from manufacturer Hitachi . Buy NES1015SBE and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy NES1-015SBE only high quality at affordable prices. Guarantee. NES1-015SBE