NES1-015HBE Variable Frequency Drive NES1 1.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: NES1-015HBE
Клікніть для збільшення
Hitachi
Є в наявності
brand: Hitachi
Series: NES1
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 4.1 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Hitachi
Series NES1
sku NES1-015HBE
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 4.1 A
Maximum output frequency 400 Hz
EMC filter No
Height 128 mm
Width 108 mm
Depth 111 mm
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Programmator No
Maximum number of fixed speeds 0
Documentation. Variable Frequency Drive NES1 1.5kW 3-ф/380 ( NES1-015HBE )
Product Reviews
2
Олег В.
Максим К.
SIMILAR NES1-015HBE GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3801x2203x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive NES1 1.5kW 3-ф/380 ( NES1-015HBE ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for NES1-015HBE, series NES1 from manufacturer Hitachi . Buy NES1015HBE and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy NES1-015HBE only high quality at affordable prices. Guarantee. NES1-015HBE