VFD750B53A Variable Frequency Drive VFD-B 75.0kW 3-ф/500
sku: VFD750B53A
brand: Delta Electronics
Series: VFD-B
Supply input: 3-ф/500 V
Сurrent: 100 A
IP protection level: 20
brand Delta Electronics
Series VFD-B
sku VFD750B53A
Main Power 75 kW variable frequency drives
Supply input 3-ф/500 V
Supply output 3-ф/500 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 100 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 50 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 595 mm
Width 370 mm
Depth 260 mm