VFD110V43B-2 Variable Frequency Drive VFD-VE 11.0kW 3-ф/380
sku: VFD110V43B-2
Клікніть для збільшення
Delta Electronics
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Delta Electronics
Series: VFD-VE
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 24 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Delta Electronics
Series VFD-VE
sku VFD110V43B-2
Main Power 11 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 24 A
EMC filter Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Maximum number of fixed speeds 0
Number of discrete inputs 0
Number of discrete (transistor) outputs 0
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-VE 11.0kW 3-ф/380 ( VFD110V43B-2 )
Setup video
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD110V43B-2 GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2GD10FR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive VFD-VE 11.0kW 3-ф/380 ( VFD110V43B-2 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD110V43B-2, series VFD-VE from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD110V43B2 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD110V43B-2 only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD110V43B-2