VFD110ED43S Variable Frequency Drive VFD-ED 11.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: VFD110ED43S
Клікніть для збільшення
Delta Electronics
Є в наявності
brand: Delta Electronics
Series: VFD-ED
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 23 A
IP protection level: IP
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Delta Electronics
Series VFD-ED
sku VFD110ED43S
Main Power 11 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 23 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 350 mm
Width 235 mm
Depth 146 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-ED 11.0kW 3-ф/380 ( VFD110ED43S )
Setup video
Product Reviews
2
Ігор М.
Олег К.
Поставили цей частотник Delta VFD-ED 11 кВт (VFD110ED43S) на конвеєр. З векторним керуванням двигун працює дуже плавно, навіть під змінним навантаженням. Вбудований EMC-фільтр — це великий плюс, не треба додатково заморочуватись з поміхами. Через Modbus RTU підключив його до нашої системи АСУ ТП без проблем. Для такої потужності (23А) і розмірів (235x350x146 мм) ціна гарна. Delta, як завжди, тримає марку.
SIMILAR VFD110ED43S GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2GD10FR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive VFD-ED 11.0kW 3-ф/380 ( VFD110ED43S ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD110ED43S, series VFD-ED from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD110ED43S and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD110ED43S only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD110ED43S