VFD015E43A Variable Frequency Drive VFD-E 1.5kW 3-ф/380
sku: VFD015E43A
Клікніть для збільшення
Delta Electronics
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Delta Electronics
Series: VFD-E
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 4.2 A
IP protection level: IP
brand Delta Electronics
Series VFD-E
sku VFD015E43A
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 4.2 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 142 mm
Width 72 mm
Depth 152 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-E 1.5kW 3-ф/380 ( VFD015E43A )
Setup video
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD015E43A GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2GD10FR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive VFD-E 1.5kW 3-ф/380 ( VFD015E43A ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD015E43A, series VFD-E from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD015E43A and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD015E43A only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD015E43A