VFD015CB21A-21M Variable Frequency Drive VFD-C200 1.5kW 1-ф/220
sku: VFD015CB21A-21M
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Delta Electronics
Series: VFD-C200
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 11 A
IP protection level: 21
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Delta Electronics |
| Series | VFD-C200 |
| sku | VFD015CB21A-21M |
| Main Power | 1.5 kW |
| Supply input | 1x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 11 A |
| Maximum output frequency | 600 Hz |
| IP protection level | IP21 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Vector control mode with encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | KPE-LE02 |
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-C200 1.5kW 1-ф/220 ( VFD015CB21A-21M )
SIMILAR VFD015CB21A-21M GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric | Veichi |
| Series | Micro Drive FC51 | GD10 | FR-D | Altivar 12 | AC01 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive VFD-C200 1.5kW 1-ф/220 ( VFD015CB21A-21M )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for VFD015CB21A-21M, series VFD-C200 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy VFD015CB21A21M
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
VFD015CB21A-21M only high quality at affordable prices. Guarantee.
VFD015CB21A-21M