VFD015CB21A-21 Variable Frequency Drive VFD-C200 1.5kW 1-ф/220
sku: VFD015CB21A-21
Є в наявності
13 939 UAH
brand: Delta Electronics
Series: VFD-C200
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 11 A
IP protection level: 21
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Delta Electronics |
| Series | VFD-C200 |
| sku | VFD015CB21A-21 |
| Main Power | 1.5 kW |
| Supply input | 1x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 11 A |
| Maximum output frequency | 600 Hz |
| IP protection level | IP21 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Vector control mode with encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | KPE-LE02 |
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-C200 1.5kW 1-ф/220 ( VFD015CB21A-21 )
Product Reviews
1
�
Олександр П.
Цей частотник VFD-C200 від Delta Electronics на 1.5 кВт взяв для майстерні, щоб підключити трифазний мотор до однофазної мережі 220В. Дуже виручив, бо не хотілось тягнути три фази. Підключив сам, без заморочок, інструкція ясна. Зручно, що є вбудований ПЛК та ПІД-регулятор, це дає можливість гнучко керувати процесами. Двигун тепер запускається м'яко, без ривків, і можна точно виставити оберти. Додатково є ЕМС-фільтр. Загалом, як для перетворення 1 на 3 фази та з таким набором функцій, це дуже вигідне рішення
To leave a review, please, log in.
SIMILAR VFD015CB21A-21 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric | Veichi |
| Series | Micro Drive FC51 | GD10 | FR-D | Altivar 12 | AC01 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive VFD-C200 1.5kW 1-ф/220 ( VFD015CB21A-21 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for VFD015CB21A-21, series VFD-C200 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy VFD015CB21A21
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
VFD015CB21A-21 only high quality at affordable prices. Guarantee.
VFD015CB21A-21