ACS580-01-073A-4 Variable Frequency Drive ACS580 37.0kW 3-ф/380
sku: ACS580-01-073A-4
Series: ACS580
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 73 A
IP protection level: IP
Series ACS580
sku ACS580-01-073A-4
Main Power 37 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 73 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 600 mm
Width 203 mm
Depth 258 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive ACS580 37.0kW 3-ф/380 ( ACS580-01-073A-4 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ACS580-01-073A-4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive ACS580 37.0kW 3-ф/380 ( ACS580-01-073A-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ACS580-01-073A-4, series ACS580 from manufacturer ABB . Buy ACS58001073A4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ACS580-01-073A-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ACS580-01-073A-4