ACS550-01-023A-4 Variable Frequency Drive ACS550 11.0kW 3-ф/380
sku: ACS550-01-023A-4
Series: ACS550
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 23 A
IP protection level: 21
Series ACS550
sku ACS550-01-023A-4
Main Power 11 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 23 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 9 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 469 mm
Width 125 mm
Depth 222 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive ACS550 11.0kW 3-ф/380 ( ACS550-01-023A-4 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ACS550-01-023A-4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive ACS550 11.0kW 3-ф/380 ( ACS550-01-023A-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ACS550-01-023A-4, series ACS550 from manufacturer ABB . Buy ACS55001023A4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ACS550-01-023A-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ACS550-01-023A-4