ACS180-04S-25A0-4 Variable Frequency Drive ACS180 11.0 kW 3x380
sku: ACS180-04S-25A0-4
Є в наявності
37 686 UAH
brand: ABB
Series: ACS180
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 25.0 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | ABB |
| Series | ACS180 |
| sku | ACS180-04S-25A0-4 |
| Main Power | 11.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150% % |
| Сurrent | 25.0 A |
| Rated current for the second power | 23.8 A |
| Maximum output frequency | 590 Hz |
| Product weight | 3.3 kg |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Height | 205 mm |
| Width | 170 mm |
| Depth | 174 mm |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | Available |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive ACS180 11.0 kW 3x380 ( ACS180-04S-25A0-4 )
Product Reviews
1
�
Олег К.
Ставив цей частотник АББ АЦС180 на об'єкт, там був движок на 11 кВт. Все чітко. Живлення 380, що треба. Порадувало, що вже є вбудований ЕМС-фільтр, не треба заморочуватись з окремим. Підключив по Модбасу без проблем до загальної системи, а то деякі ПЧ буває вибагливі. По габаритах він доволі компактний для такої потужності, в шафу вліз без питань. Векторний режим працює нормально, двигун стартує плавно, без ривків. Бренд АББ є АББ, це вже говорить про надійність
To leave a review, please, log in.
SIMILAR ACS180-04S-25A0-4 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive ACS180 11.0 kW 3x380 ( ACS180-04S-25A0-4 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ACS180-04S-25A0-4, series ACS180 from manufacturer ABB
.
Buy ACS18004S25A04
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ACS180-04S-25A0-4 only high quality at affordable prices. Guarantee.
ACS180-04S-25A0-4